AT&T ve Chernin Group Over the top video servisi için $500 milyon dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirketlerin açıklamasına göre bu servis hem reklam olan hem de aylık üyelik modeli ile çalışan VoD kanalları ve streaming servisleri olacak. Bu projedeki ana fikrin “Sanal Pay-TV” servisinden de öte geleneksel kablolu ve uydu yayını ile yarışan yeni bir internet video servisi olduğu açıklandı.

Anlaşmaya göre, Chernin Group anime içeriği verdikleri SVoD servisi olan Crunchyroll’da bulunan hisselerini ve operasyonlarını devam ettirecek ve bu yeni servis içinde destek verecek. Yeni yapılan bu anlaşmanın finansal detayları ve projenin zaman planı ile ilgili paylaşımda bulunulmadı.

AT&T ve Chernin Group son yıllarda yakınlaşan iki firma olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Hulu’yu satın almak için teklifte bulunmuş olsa da satın alma konusunda başarılı olamamışlardı ve Los Angeles’da ki gençlikten esinlenerek Haziran ayında ikinci sezonu yapılacak AT&T mobil ürünlerinin entegre olduğu @Summerbreak adında sosyal medya reality programı üretmeye başlamışlardı.

İki firma güçlerini birleştirerek daha büyük bütçeler ile video iş modellerinde yeni fırsatlar arıyorlar.Bu birlikteliği güçlü kılan nokta ise AT&T’nin 110 milyondan fazla wireless abonesi ve 16 milyondan fazla da genişbant abonesinin olması ve Chernin Group’un da içerik ve video iş modellerindeki değer önermesinin çok kuvvetli olması.

Share.

About Author

Comments are closed.