Ballantine’s Scotch Whiskey’nin son Facebook kampanyası Human API kampanyası insanların etki bırakması üzerine kurgulanmış bir yapıya sahip. Bu kampanya dahilinde graffiticiler ve buz heykeltraşları gibi yaratıcı profilleri Facebook livestream ile birleştirerek kullanıcıların da entegre olup yorumları, soruları ile sanatçıya yaratıcı çözümler sunmak için yapılmış güzel bir kampanya. Üretilen eser Ballantine’s severlerin fikileri doğrultusunda üretildiği için herkes ortaya çıkan eseri kendisininmiş gibi algılayıp etkileşime geçiyor.

Sondan bir önceki misafir sanatçı ile sosyal medya kampanyasından Viral bir hype yaratılmış. Dövme sanatçısı Karl Marc‘ın kendi perspektifinden izlediğimiz bir vatandaşa yaptığı dövmede QR code kullanıyor. Dövme bittiğinde iPhone ile dövmenin üzerine geliyor ve harika bir animasyon açılıyor. Daha deri altı çiplerini görmedik ama bir başlangıç olabilir ne dersiniz?

Rakam severler için söyleyelim;

4 Temmuz’da YouTube’a düşen Ballantine’s en son Human API videosu şu an en popüler videolardan biri ve 50,000’e yakın gösterim yapmış vaziyette.

http://www.facebook.com/ballantines

QR code Dövmesi:

Share.

About Author

Comments are closed.