Torrent kullanımları genellikle telif hakları ihlal edilerek yapılıyor. Kuşkusuz bu kullanımı arttıran ya da sağlayan torrent indirme clientları. 170 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 40 milyonunun her gün aktif kullanıcısı olan BitTorrent bu clientlardan en önemlilerinden birisi. Firma telif ihlali doğuracak indirmeler yapan hacimli kullanıcısından yasal içerik tüketimine yönlendirmeye ve bunu esas gelir kanalı yapmaya çalışıyor.

Peki Nasıl?

Yeni ödeme yolu çözümü BitTorrent Bundle ile sanatçıların ve yaratıcıların içeriklerini monitize ve koruma imkanı vermişti. 140 ayrı para birimi ile yapılabilen satınalmalardan BitTorrent sadece %10 kesiyor geri kalan %90’lık kısmı içerik sahibine veriyordu. Yaratıcılar için ayrı bir fayda ise satın alma yapılan iletişim bilgilerini ve yayın bilgisini de paylaşıyor olması.

Açılışından 2014 Haziran ayına kadar BitTorrent 100M Bundle satmış.

Children of the Machine

 

Orijinal TV Serisi yaptırıyor.

BitTorrent, Children of the Machine ismiyle bilim kurgu türünde teknoloji meraklısı erkek kitleyi hedefleyen TV-Serisi üretecek. Dizinin yayın tarihi net olmasa da 2015 son baharda yayınlanacağı tahmin ediliyor.

8 bölümden oluşacak diziye BitTorrent kullanıcıları AVoD şeklinde izleyebilecekken, reklamsız izlemek için $4.95, bonus içerikleri izleyebilmek için de $9.95 ödemeleri gerekecek.

 

 

 

 

 

Bittorrent Bundle – Nedir/Nasıl Çalışır.

Share.

About Author

Comments are closed.