Biz Kimiz?

Türkiye’de dijital TV teknolojileri alanında yazılı içerik üretiminin yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bu alandaki boşluğu doldurmak, katma-değer yaratmak ve sektörün gelişimine katkı sağlamak misyonuyla tivilogy.com‘u kurduk.

TV sektörünün farklı disiplinlerinde geliştirdiğimiz know-how ve tecrübe ile state-of-the-art IPTV, OTT, Smart TV, Multi-screen TV, Social TV teknolojilerini, halihazırda değişik operatörler tarafından sunulan teklifleri değerlendirecek, US, UK gibi yurtdışı pazarlarla karşılaştırmalı olarak analiz edeceğiz.  tivilogy.com‘u tablet ve smartphone uygulamaları ile beraber sektör profesyonellerinin ilgiyle takip ettiği yeni nesil bir e-dergi formatına getirmek istiyoruz.

Motivasyonumuz, Türkiye TV sektöründeki oyuncuları, rekabeti, teknolojileri ve en önemlisi son kullanıcının davranışlarını analiz ederek pazarın nabzını tutmak, fikir alışverişinde bulunmak ve hikayemizi paylaşmak.

Tanıl Ergin (Kurucu/Yazar). Yazılımcı, blogcu, proje yöneticisi, geliştirici. Halen yürüttüğü yazılım proje yöneticiliği öncesinde yazılım geliştirme takımında DVB, IPTV, DVD projelerinde görev almış olan Tanıl Ergin, bilgisayar muhendisliği yüksek lisansına ek olarak MBA derecesine sahiptir. Digital TV sektöründe çalışması yanında Uluslararası Avrupa Birliği araştırma projelerinde de görev almaktadır. Dijital TV ürünlerinde User Experience’ın ürünlerin en önemli katma değer olduguna inanmakta olup, dijital teknolojinin insan hayatı üzerinde yaratığı algısal ve davranışsal değişimi yakından takip eden ve Tv ürünlerinin “nasıl” olması gerektiği hakkında çalışmalar yapmaktadır. İş yaşamı boyunca TV sektöründe çalışmış olmasına rağmen hala yeni bir haber veya ürün gördüğünde heyecanlanan, dijital TV sektöründe olup biten ile ilgili konuşmayı, paylaşmayı, yeni fikirler üretmeyi seven birisidir.
Emre Çınar (Kurucu/Yazar).Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı bölümünü onur derecesi ile bitirdi. Ardından UCLA’da The Business and Management of Entertainment sertifikasını A-Level derecesi ile tamamladı. Eğitim hayatını son olarak Oxford Brookes Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dijital Medya Master’ını (MSc.) tamamlayarak noktaladı. IPTV üzerine yazıları ve makaleleri bulunan Emre Çınar, 2010 – 2011 yılları arasında Doğan Gazetecilik/DK Gazetecilik bünyesinde bulunan Dijital Medya departmanında İş Geliştirme Ekibinde görev aldı. 2011-2013 yılları arasında SPI International Inc.’de Online TV Product Manager olarak görev aldı. Bu süre içerisinde FilmBox Live üyelik bazlı VoD servisini toplam 8 ülkede farklı platformlarda olmak üzere (ios, android, smart tv) 80′e yakın uygulama hayata geçirdi. Özellikle OTT, IPTV, Hybrid yayın modelleri, ikincil ekran ve sosyal TV uygulamaları ile ilgili projeleri olan Emre, Mynet’te Video Servisleri Yöneticisi olarak çalışıyor.