Chromecast’in çıkması ve piyasayı sallamasının ardından, screen mirroring, tab mirroring özelliğini bir başka web browser daha denemeye başladı. Mozilla, kendi web browserı Firefox ile tab mirroring demolarını duyurdu.

İkincil ekran deneyimlerinde, ekranın TV ekranına taşınması konusunda uzun süredir mevcut çözümler olmasına karşın Chromecast, agresif fiyatının da yardımıyla hızlı sürede tükenmişti. Mozilla, denemelerini yaptığı aynı özelliğin hangi altyapıda olduğunu henüz duyurmadı. Screen mirorring çözümü Miracast, Wi-Di, ya da kendilerinin geliştirdiği bir bire-bir bağlantı yöntemiyle bağlanan bir çözüm olabilir.

Farklı bir açıdan düşünecek olursak, Firefox, gerçekten de WebRTC ile screen mirorring denmeleri yapmaya başladığı ortada. peki, Chromecast destekli bir uygulama mı geliştiriliyor, Chromecast’e rakip mi? Daha önce de prototip smartphone projeleri olan Mozilla’nın her zaman bir cihaz merakı olmuştur fakat hiç gerçekleştirememiştir. Bu yüzden Mozilla, Chromecast’i en iyi şekilde kullanmanın yollarını da arıyor olabilir.

Share.

About Author

Comments are closed.