Son yıllarda Medya şirketlerinin en büyük hedeflerinden biri Video on demand platformu kurmaktır. Lisanslı Film Platformu sloganı ile itunes store’a çıkan uygulamada ilk bakışta gözümüze çarpanlar şöyle…

İçerikler 10 ayrı kategoride sergileniyor, çocuk kategorisinin özellikle ilk kategori olarak ve ikon olarak öne çıkarılmış olması bu kategoriye bet edildiğinin en büyük göstergesi. Şimdilik çok sınırlı film rakamıyla piyasaya çıkan uygulamada yakında hangi içeriklerin olacağı ise merak konusu. Bu platformda Filmleri Türkçe alt yazılı ve dubbed olarak izleyebiliyorsunuz.

Servisten yararlanabilmek için aylık 2.99$ ödenmesi gerekiyor. Yıllık ortalama 60TL’ye gelen servisin oldukça uygun fiyatlı fakat grafik olarak çok eksik gözüken uygulamanın özellikle arka tarafta duran logo oldukça rahatsız edici ve filmler arası geçişte insanın algısını bir hayli dağıtıyor.

Sadece VoD hizmeti veren uygulamada canlı kanal desteğinin olacak mı o da merak konusu, eğer olursa Turkcell TV’nin kullanıcı deneyimi olarak olmasa da iş modeli olarak rakibi olabilir.

 

Share.

About Author

Comments are closed.