Microsoft Media Center’ı çok evvelden görüp incelemiştim. geçtiğimiz gün okuyup incelediğim teknoloji ise gerçekten etkileyiciydi. Microsoft Home adını verdiği teknoloji ile dolu bu hane gelecekten enstantaneler sunuyor.

Microsoft’un Washington/Redmond kampüsünde bulunan Microsoft home en yeni teknoloji senaryolarını kullanıp 10 sene sonraki yaşamımızı değiştirecek denemelerin yapıldığı bir platform. Yönetim kurulu briefing merkezinde bulunan bu prototip evde yöneticilere, devlet başkanlarına, iş ortaklarına ve müşterilerine bu futuristik prototipleri sergiliyorlar.

Y jenerasyonu ile birlikte yaşamımızda organik bir yerde duran teknolojinin tüm trendlerini Microsoft, Home ile daha da yakınlaştırıp hayatımızdaki modellemesini gerçekleştiriyor. Bu durumu kısaca şöyle özetleyebiliriz;

 • Teknolojinin hayatımızdaki daha doğal konumu
 • Fiziksel ve dijital alemin birleşimi olması
 • Günlük kullandığımız alet edevatlarda zeka
 • işte bu üç cümlenin birleşimi  otomasyonun-teknolojinin hayatımızda daha zengin ve sürükleyici bir tecrübe yaşamamıza sebep oluyor.

  Microsoft Home ilk kez 1994 yılının eylül ayında Microsoft araştırma ve strateji başkanı Craig Mundie tarafından açıldı. Bu ev şirketin gerçeküstü stratejilerini ortaya çıkarmak için her an yeniden modellenebilir ve en yeni trendler denenebilir durumda çalışmalara devam ediyor.

  Share.

  About Author

  Comments are closed.