Birçoğunuzun malumu Tivilogy ekibi olarak genellikle Türkiye piyasası odaklı yazılar yayınlıyoruz. Aslına bakarsanız Türkiye piyasası ile yazdığımız yazıların reytingleri yurtdışı bazlı yazılara göre çok daha fazla olduğu için bu durum yola çıktıktan sonra kendiliğinden bu yönde gelişti. Her şeye rağmen ara ara da olsa yurtdışında neler oluyor konusunda da bir perspektif sunmayı anlamlı buluyoruz.

Bu girizgahtan sonra sizlerle paylaşmak istediğimiz gelişme Microsoft tarafından 2013’de sunulması planlanan Xbox TV.

Bizim de ilgiyle takip ettiğimiz The Verge tarafından duyurulan habere göre Microsoft, Apple TV’ye rakip olacak Xbox’ın low-cost alternafi olabilecek yeni set-top-box üzerinde çalışıyor.(haberin altında yorumlara göz atmanızı tavsiye ediyoruz) Windows 8 tabanlı cihazın 2013 yılında pazara sunulması ve casual oyunları desteklemesi bekleniyor. Microsoft böylece büyük başarı yakalayan Xbox 360 ile giremediği hanelere girmeyi ve dünya çapındaki footprint ini arttırmayı hedefliyor. Microsoft’tan Xbox TV ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde;

Xbox 360 has found new ways to extend the console lifecycle by introducing controller-free experiences with Kinect and re-inventing the console with a new dashboard and new entertainment content partnerships. We are always thinking about what is next for our platform and how to continue to defy the lifecycle convention.”

Hatırlanabileceği gibi geçtiğimiz günlerde Türkiye’de Xbox 360 satışları başlamış ve biz de bu konuda bir haber yapmıştık. Kimbilir belki de Xbox TV’nin Türkiye’de satışa sunulması için uzun yıllar beklememiz gerekmez. Belki de Pay-TV operatörlerden birisi Microsoft ile OTT servisi  ve zenginleştirilmiş yerel içerik üzerinden bir işbirliği yapabilir. Sizce böyle bir işbirliği gerçekleşecek olsa hangi Pay-TV operatörü ile olabilir, neden?

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.