Microsoft, kullanıcıların yeni Xbox üzerinden canlı TV yayınlarını izleyebilmeleri için başta İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya olmak üzere Avrupa’nın bir çok bölgesinde oyun konsollarına dijital TV tuneri eklemeyi planlıyor. 

Ekim ayından itibaren cihazın USB portundan çalışacak olan bir dijital TV tuneri sahaya sunmayı planlayan Microsoft bu sayede Xbox kullanıcılarının şifresiz olan tüm canlı kanalları ilave bir kablo operatörüne ya da uydu aboneliğine ihtiyaç duymadan izleyebilmelerini sağlayacak.

Yeni tunerlerin DVB-, DVB-T2 ve DVB-C TV servislerini destekleyeceği gelen bilgiler arasında. Kullanıcılar bu kanalları TV üzerinde herhangi bir cihaz giriş değişikliği yapmadan direk Xbox oyun konsolu üzerinden izleyebilecekler ve aynı zamanda oyun daveti ya da bildirimleri de almaya devam edecekler. Ayrıca snap mode özelliği ile de TV yayınlarını ekranın bir yanında izleyebilecekken diğer uygulamalarda ekranın farklı bölgelerinde çalışmaya devam edebilecek.

Cihaz ayrıca canlı yayını durdurma, canlı kanalların Xbox’ın rehberi üzerinde listelenmesi, favori kanallar oluşturabilme, ses kontrolüyle kanal değiştirme ve akıllı telefonlarla TV entegrasyonu gibi oldukça önemli özellikleri de barındırıyor olacak.

xbox-one-digital-tv-tuner_940x580

Bahsi geçen tunerin İngiltere’de Ekim ayında  £24.99’dan, Fransa, İtalya, Almanya ve İspanya’da ise €29.99’dan başlayan fiyatlarla satılacağı konuşulan diğer bilgiler arasında.

Share.

About Author

Comments are closed.