Netflix son zamanlarda çok fazla haberlerde yer aldı. ‘Orange is the New Black’ ve The Killing serileri servisdeki yerlerini almaya hazırlanırken şirket bir yandan da 2014 yılında fiyatlarda artış yapacağını açıklamıştı.Tam da bu haberler etkisini sürdürürken şirket daha fazla ses getirecek bir anlaşma gerçekleştirdi. Önümüzdeki haftadan sonra Netflix’e üye olan kullanıcılar, şirketin yeni imzaladığı bir anlaşma ile kullanıcıların aboneliklerini kendine özel kablolu yayını üzerinden de kullanmalarına imkan sağlayacak. Bu da planlara göre yapılan zammı daha kabul edilebilir kılar noktasına geliyor.

Şirket bu anlaşmayı 3 kablolu yayın şirketi ile yaptığı bu anlaşma ile kullanıcılarının Netflix içeriklerine çok daha kolay erişmesini sağlamayı amaçlıyor. Blu-ray gibi üçüncü parti bir cihaz kullanmak yerine Netflix kullanıcıları kablolu yayın sağlayıcıdaki bir kanal aracılığı ile uygulamayı tetikleyip istedikleri içeriği izlemelerini sağlayacak. Şu an bu sistemi çalıştırmak için bir TiVo kutusu gerekiyor ve bu da evinde TiVo olmayan kullanıcılar için yapılan kurguyu kullanmayı zora sokuyor. Fakat evinde TiVo olup da Netflix’e abone olmayanlar bu iş birliği ile birlikte potansitel müşteri oluyorlar.

Netflix Atlantic Broadband, RCN ve Grande Communications’u kapsayan 3 kablolu yayın şirketi ile anlaştı. Hacim olarak küçük olan bu şirketlerin yaklaşık 500.000 bin mevcut Netflix abonesini etkileyeceği hesaplanmış ve eğer buradaki test tutarsa daha büyük kablolu yayın şirketleri ile bu tip bir anlaşma yapılması ön görülüyor.

 

Share.

About Author

Comments are closed.