Belçika kaynaklı Bloovi haber sitesinin son dakika olarak verdiği bilgiye göre özellikle USA OTT servisleri pazarında çok önemli yeri olan Netflix’in Avrupa macerası hızlanacak gibi gözüküyor. Bloovi’ye göre Netflix 2013 yılı sonuna kadar Belçika pazarında yeni bir lansman yapmayı planlıyor.

Bir diğer haber sitesi Le Soir ise OTT pazarında Netflix’in Fransa ve Hollanda’da ilk olarak live olacağı, ardından yine yıl sonuna kadar Belçika’yı da kapsayacağı yönünde haberler bulunmakta.

Aslında Netflix’in resmi açıklamaları da bunu doğrular yönde diyebiliriz. Geçtiğimiz ay firmanın yaptığı açıklamada 2013’ün ikinci yarısında Avrupa pazarında önemli açılımlara imza atacağı ve Temmuz ayında konu hakkında basına daha detaylı bilgilendirme yapılacağı ile ilgili bilgiler verilmişti.

Hatırlanacağı üzere Netflix 2013 yılı başından bu yana açtığı bazı iş ilanlarında Türkçe, Flemenkçe, Hintçe, Fransızca ve Korece bilen uzmanlar aradığını belirtmekte bu da şirketin yakın dönemde girmeyi düşündüğü pazarlarda lokalleşme ihtiyacı olarak yorumlanmaktaydı.

Özellikle ülkemizde son dönemde artan sayıda bir çok büyük oyuncunun yer aldığı pazarda Netflix’in neler yapabileceği ise merak konusu. Burada sektör uzmanlarının görüşü Netflix’in içerik yönü ve müşteri bazı kuvvetli yerel bir oyuncuyla birlikte hareket edeceği yönünde.

Sonuç olarak hızla değişen ve büyüyen ülkemiz OTT sektöründe çok kısa zamanda Netflix’i de görürsek şaşırmamak gerek!

 

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.