Microsoft’un XBOX hayallerinden sonra aynı hayalleri paylaşan bir başka dev de CES’te açıklama yaptı. Evdeki eğlence sistemini tamamen ele geçirmeyi hedefleyen Sony, CES’te yapılan açıklamaya göre, ABD’de kendi ürettiği içerikler ile canlı yayınları birleştirerek kendi OTT servisini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Sony Playstation’lar ile online içeriğe erişmesine imkan veren Sony’nin aynı zamanda kendi içeriklerini de ürettiğini düşünürsek, bu elementleri bir araya getiren bir pay TV servisi için altyapısının ve son kullanıcı tabanının da hazır olduğu görülüyor.

Sony’nin ABD pazarında canlı yayın, VOD, cloud DVR özellikleri ile çıkarmayı planladığı servisi 2014 sonlarına doğru sahada test etmeye başlayacak. Sony, bu servisi için ekstra bir STB sunmayı düşünmüyor. Kullanıcılar mobil cihazlarını ve oyun konsollarını kullanarak servise erişebilecek.

Bir şirketin STB düşünmeden operatör işine girmesi tabiki geleneksel iş tarzından farklı oluyor. Sony’nin sahadaki 70 milyon cihazını düşünürsek aslında STB ile kapsayabileceği alan yerine zaten kullanılan cihazlara servisi sunmak mantıklı bir hale geliyor.

Share.

About Author

Comments are closed.