Daha önce bir çok yazımızda farklı sektörden firmaların OTT servislerini ardı ardına devreye aldığını yazmıştık. Bu sefer başka bir Amerikan firmasından benzer bir haber geldi, Amerika’nın büyük retailerlarından olan Target,  ToysrUs, Dominos, Tesco, Wal-Mart ile birlikte bu yeni pazarda yerini alacak. Şu anda kendi çalışanlarına ve küçük bir müşteri grubuna bu servisi sunarak testlerini yapmakta. UV desteği ile gelecek olan “TargetTicket” piyasada yerini bu sonbaharda alacak. target-ticket

OTT trendi bu sekilde devam ederken, Türkiye’de de uygun şirketler varken hala çok somut bir adım gelmemekte, kısacası retail market bu fırsatı henüz göremiyor. Türkiye’de henüz retailerların bu tip bir yatırıma girmeye hazır olmadıklarını varsayalım. Bu durumda da halihazırda varolan OTT servislerinin altyapıları ve hatta içerikleir kullanılarak bu tarz bir deneme yapılamaz mı? İngiltere’de örneklerini gördüğümüz bu tip ortaklıkların Türkiye pazarında da farklılık yaratacağı kesin.

Başka bir nokta ise neden OTT sevrislerinin Smart TV’lerde ve OTT STB ürünlerde çıkmaması? Smart TV dünyasındaki fragmentation? Mobil marketteki yüksek izlenme oranları? MObile playerlara yapılacak olan yatırımın çok daha uygun olması?

Share.

About Author

Comments are closed.