OTT pazarında yerini sağlamlaştırmak isteyen Turkcell, genişleme stratejisi kapsamında Turkcell TV’yi Arçelik Smart TV’lerde sunmaya başladı. Turkcell TV daha önce LG Smart TV’lerde Smart TV macerasına başlamıştı. Arçelik Smart TV’ler ile birlikte iki farklı ürün entegre olan Turkcell TV, LG’deki kampanyasının aynısını Arçelik için de sunuyor. Arçelik Smart TV alanlara 3 ay ücretsiz olarak verilecek olan hizmet kullanıcılara geniş bir filmn arşivi sunuyor.

Turkcell TV, PC, mobil, TV ile izlenebilen bir servis olmasına rağmen, farklı cihazlarda farklı içerikler sunuyor. Örneğin Smart TV’lerde sunulan içerikler arasında “catch-up” özelliği yok. Servisin önemli bir özelliği, Turkcell veya Superonline abonesi olmak zorunda olmanız.

Türkiye’de son dönemlerde Smart TV’ler ile birlikte verilen belirli süre bedava OTT üyelikleri, kullanıcıların OTT servislerine alışmasını sağlayarak penetrasyonu hızlandırmak için mantıklı bir pazarlama adımı oluyor. Bu adımlar zengin içerik, kolay kullanım, öneri sistemleri ile birleştirildiğinde ise chrun rate’i düşük bir OTT servisine sahip olmak çok da zor olmayacaktır.

Share.

About Author