Turkcell, bugun yeni video hizmeti Turkcell TV+ lansmanını yaptı. Turkcellmedya sitesinden canlı olarak yayınlanan lansmanda yeni hizmetin özellikleri ve abonelik paketleri tanıtıldı.

Turkcell’in bu hizmetini D-Smart Blu, Tivibu Web’e karşılık Turkcell & Superonline’ın karşı atağı olarak çok da geç kalmamış bir hareket olarak görebiliriz. Mynet’in Sebastiyan VOD hizmetini de düşünürsek Türkiye’de video sektöründe rekabetin artması son  kullanıcıların yararına olacağı kesin. Tivilogy’nin savunduğu “Content is the king” görüşüne göre hizmetin rakipleri arasında nasıl fark yaratacağını önümüzdeki günlerde takip ediyor olacağız. Diğer bir farklılaşma kriterimiz olan “Concept is the king” ile ilgili de servisi inceledikten sonra yorum yapabileceğiz.

Hizmetin eksik bir yanı, herhangi bir OTT kısmının olmaması olarak görülebilir. Lansmanda en kolay multi-screen ürünü olan PC, mobil, tablet üçlemesinden bahsedilirken herhangi bir SmartTV’de Turkcell TV+ servisinden bahsedilmedi. Gelecek günlerde Turkcell TV+ servisini inceleyerek kapsamlı bir sonuç ile karşınıza çıkacağız.

 

Share.

About Author

Comments are closed.