TV dünyasında sürekli OTT’nin iş modellerini nasıl değiştireceğinden, mevcut büyük oyucnuların rahatsızlıklarından bahsediyoruz. OTT servislerinde global 36 milyon abonesi ile en büyük oyuncu olan Netflix, bu sene kendi içeriğiyle 14 Emmy’ye aday gösterildi. 14 sayısı HBO’nun 108 adaylığı yanında az gelebilir ama aslında daha genel bir perspektiften bakıldığında durum çok farklı gözüküyor.

Netflix’in Emmy adaylığı, TV dünyasındaki değişiklikler arasında bir “milestone” olmuştur. Bu adaylık gösteriyor ki, kullanıcılar içeriğin hangi altyapıdan geldiğini önemsemiyor. Onlar için TV artık kablo, uydu vs ile sınırlı değil ve başarılı içerikler OTT de olsa değer görüyor. Kullanıcıların TV dünyasında OTT’ye kocaman bir merhaba dediğini gösteriyor.

Netflix’in “House of Cards” ve “Arrested Development” dizilerinin Emmy adaylığı artık TV dünyasında sadece büyük operatörlerin olmadığının açık bir kanıtı. TV dünyası resmi olarak Netflix vb OTT servislerini tanımış oldu. Tivilogy olarak yorumumuz, “this is the beginning”

 

 

 

Share.

About Author