Vodafone dünyada Hindistan, İngiltere, Yeni Zelanda, Portekiz gibi ülkelerde çok daha gelişmiş TV servisleri sunarken Türkiye’de bu servislere nazaran daha basit bir servisi Türkiye’de de başlattı. İlk ay ücresiz, daha sonra ise 5TL/ay olan TV servisine PC, tablet, mobile cihazlardan erişilebiliyorken, herhangi bir Smart TV veya STB şu anda sunulmuş değil. FTA (Free to Air) kanallar ile başlayan Vodafone TV, 15 dk’lık geri alma özelliği de sunuyor.

Kullanıcı sözleşmesinde belirtilene göre Servise Vodafone 3G ile kullanıcılar herhangi bir data ücreti ödemeyecek fakat wifi ile bağlantı yapılırsa veya başka bir operatörün 3G bağlantısı kullanıldığı takdirde ilgili bağlantı bedeli yansıyacak.

Dünyadaki Vodafone TV’ye baktığımızda, 100+ kanal, premium içerik, VOD, STB servisi gibi telekom operatorlerinin vermiş olduğu standard line-up’ı görmekteyiz. Vodafone ayrıca UK’den başlayarak SKY ile bir anlaşma çerçevesinde TV servisini zenginleştirme stratejisini de benimsemiş durumda. Vodafone bu strateji kapsamında önümüzdeki bahar UK’deki kalabalık (BT, BSkyB, EE, TalkTalk, Virgin Media) broadband ve TV pazarına girmiş olacak.,

Vodafone Turkey TV, Türkiye’de bir pazar payı almak istiyorsa, diğer ülkelerde yaptığı premium content, daha zengin channel line-up ve STb ile evlerin salonuna girmeyi hedeflemektedir. Bunun olmadığı durumda Turkcell TV, Tivibu vb rakipleri arasında sadece “me too” servisi olarak kalacaktır.

 

Share.

About Author

Comments are closed.