Marissa Mayer’in göreve gelmesiyle stratejisini değiştiren ve daha agresif olan bir yapıya bürünen Yahoo, TV alanında ise daha evvel yürütemediği Samsung iş birliğini tekrardan hayata geçirdi. Ilk olarak Samsung’un ABD’de ki cihazlarda kullanılacak Yahoo! Broadcast Interactivity audio recognition entegrasyonu ile başlayacak olan bu birliktelik. Özellikle Yahoo arama motorunu TV’ler ile entegre ederse daha da başarılı olabilir.  Yahoo uzun zamandır connected TV, ikincil ekran deneyimi ve TV izlenmesini zenginleştirme üzerine yatırımlar yapıpyor onlardan bir tanesi olan SoundPrint’i otomatik içerik tanımlama teknoloji olarak tanımlayabiliriz.

Yahoo! Broadcast Interaktivite Samsung SyncPlus platformuna entegre edilecek. Ses tanımlaması ile bu system yayının canlı mı kayıt edilmiş bir yayın mı olduğunu tanımlayabiliyor. Bu yenilik Samsung’un en son firmware güncellemesinde ABD’de bulunan 2012 TV modelleri ve yeni çıkan TV modelleri için geçerli olacak. Samsung smart TV sahipleri izledikleri program ya da reklamlara istinaden gerçek zamanlı teklifler alacaklar.

Öte yandan, TV programcıları, izleme deneyimini arttırmak için ve izleyicileri ile daha da kenetlenebilmek için çeşitli yarışmalar, program ile ilgili bilgiler yada gamification yapabilecekler ve izleyiciler ile daha da fazla angaje olabilecekler. Bu platformu kullanacak ilk partnerler National Geographic ve Showtime networks olacak.

Bu iş ortaklığı TV interaksiyonunu daha da geliştirmek için atılmış bir adım olarak da adlandırılabilir. Reklam verenler bu altyapı ile birlikte kullanıcılara, uygulama indirmek için, dijital medya içeriği, indirim kuponları, deneme ürünleri, ürün bilgileri gibi call to action mesajları kullanıcılara sunabilecekler.

Bu iş ortaklığının getirdiği bu yeni sistemi henüz ABD dışında başka bir ülke’de duyurmayan Samsung’un Yahoo ile başka entegrasyonları yapması gündemde. Önümüzdeki günlerde bu entegrasyonlar ile ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Share.

About Author

Comments are closed.