Amazon.com’un neredeyse her alanda olan yatırımları meşhurdur. Kurucu Jeff Bezos’un bir uzay projesi bile bulunuyor… Fakat bu projelerin ortak bir özelliği var. Bu ortak özellik de Amazon’un bir işleyişteki orta adamı (middleware’i) sevmemesi. Kitap satarken kitapçıları ortadan kaldırıp müşteri ile üretici arasında bağlantı kurdu. Sonrasında yazar ile basım evini ortadan kaldırdı yazar-müşteri arasındaki bağ oldu. Şimdilerde bunu TV için de yapmak istiyor.

Özellikle Çocuk ve Komedi programları için kendi serini kendin yap Amazon sana ateşlesin bütçeyi şeklinde bir proje başlatmışlar. hayata geçecek projelerden bazılarını Amazon Instant Video servisinden kullanıcılara sunacaklar.

Yollanan projeyi Amazon opsiyonlar ise yaratıcı $10,000 alıyor. Eğer Amazon bu programı yaparsa, yaratıcı $55,000 alıyor ve oyuncak, tshirt ve baska haklar üzerinden doğacak gelirler üzerinden en fazla %5 hak talep edebilecekler. İsteyen projelerini bu linkten submit edebilirsiniz. 🙂

Yine geliyoruz aynı konuya “Content is the king”… Servisleri ayıracak içeriğe yatırım yapan servisler uzun vadade kazanacaklar.

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.