Avea, OTT konusunda iddialı bir adım atarak Tivibu ile işbirliğine girerek abonelerine OTT kapısını sonuna kadar açtı. Aylık 6,99TL ya da günlük 1,99TL’ye 60 TV kanalı ve yüzlerce filmin yanısıra catch-up da aynı ücret kapsamında sunulacak. Servis, mevcut Tivibu Cep servisinin Avea için pazarlanan hali olarak görülebilir.

Avea, Tivibu Cep Avea abonlerine aylık ~4GByte’lık kotalı ücretsiz bir paket sunuyor. Ay içinde kota aşımı olduğunda ise MByte cinsinden ücretlendirilmeye başlanıyor.

Yapılan anlaşma Avea abonelerine neler getiriyor? Bu adımın Avea için motivasyonu nedir?

Avea OTT’ye savaş açmak yerine oyunu yeni kurallarıyla oynamaya çalışıyor.

Avea’nın sitesinde Tivibu Avea ile ilgili şu açıklamayla karşılaşıyoruz: “…mobil internet bağlantınızın olduğu tüm yurtiçi lokasyonlardan…” Buradan anlaşılan, Wi-Fi ile izlemenize olanak vermiyor. Daha önceki yazılarımızda da yazdığımız gibi telekom operatörlerinin o ya da bu şekilde OTT mecburiyetleri sözkonusu. OTT, telekom operatörlerini dumb pipe yapmaya doğru iterken Avea dumb pipe’dan smart pipe’a geçiş yapabilmek adına OTT konusunda makul bir fiyata neredeyse istediğiniz tüm Türkçe içeriği sunuyor. Kısaca Avea OTT’ye savaş açmak yerine oyunu yeni kurallarıyla oynamaya çalışıyor.

 Avea’nın dum pipe olmama çabasını Türkiye’de hatırlarsanız başka operatörlerden de zamanında görmüştük ve Avea bu yolda rakibi gibi yeni bir brand yaratmak yerine kanıtlanmış bir IPTV & OTT operatörünün gücünden yararlanıyor.

Share.

About Author

Comments are closed.