Mobil pazarlama konusunda penetrasyon sıkıntısı nedeniyle ülkemizde aktif ya da hareketli kampanyalar görmekte zorlanıyoruz. Farklı bir model görünce ben de paylaşıyım dedim. Bugün incelediğim Burger King’in Status Trader (Durum Tüccarı :)) marka sahiplerinin aklında yeni bir fikir ampülü yakabilir.

Miami Ad School Europe’da geçtiğimiz yıl bu projeyi tasarlayan Andrei Khashan, markaların insanların sosyal medya bağlantılarında reklam yapabilecek ve bunun karşılığında tüm sektörün tabi ettiği havuç veren bir model üzerinde sonuca ulaşmış. Projeyi Burger King Status Trader ile hayata geçirmiş ve bu modelde Burger King sanal reklam alanı karşılığında fiziksel bir ödül veriyor.

Basit şekilde uygulamayı akıllı telefonunuza yüklüyorsunuz. Daha sonra  twitter ya da facebook hesabı ile giriş yaptığınızda bu uygulama duvarınıza Burger King içeriği yazıyor. Duvarınıza post olduğunda uygulama size özel bir kod yaratıyor ve o kod ile Burger King’den yemeğinizi alabiliyorsunuz. Bu uygulama günde sadece bir kere kullanılabiliyor ve Burger King promosyonu her hafta yenileri ile değiştiriyor.

*üzgünüm henüz Türkiye’de çalışmıyor 🙁

Share.

About Author

Comments are closed.