Bugün, Türkiye’de faaliyet gösteren 5 pay-TV operatörü arasında OTT çözümü olmayan D-Smart ve Teledünya vardı. Halihazırda Digiturk Play, Tivibu ve Turkcell TV, OTT servisleri sunuyor. Türkiye’nin ikinci DTH pay-TV operatörü olan D-Smart da sonunda OTT gemisine binmeye karar verdi.

Dün yayınlanan habere göre, D-Smart, KIT digital ile beraber multiscreen OTT servisi sunacak. KIT digital’in Cosmos video platform ile D-Smart VOD ve live içerikleri PC/MAC, tablet ve smartphone’lara ulaştırabilecek. Haberde, Screen Digest’in raporun göre 2016’da Türkiye’de sayısal TV penetrasyonu 2 katına çıkması beklenirken aynı sürede multiscreen izleme alışkanlıklarının 5 katına çıkması bekleniyor.

KIT digital’in Cosmos platformu D-Smart’ın yeni OTT servisinin D-Smart müşterilerinin connected cihazlarına intuitive bir kullanıcı arayüzü ile ulaşmasını sağlayacak. Haberde, Cosmos çözümü, hızlıca ve cost-effective olarak, Türkiye’deki ve yurtdışındaki izleyicilerin ihtiyaçlarına göre scale edilebildiği, çoklu dil, çoklu para birimi destekleyeceği ifade edilmiş.

2012 yılı içinde lansmanı yapılabileceğini düşünmediğimiz D-Smart’ın OTT servisinin geliştirme sürecini ve sonrasını Tivilogy olarak yakınen takip ediyor olacağız.

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.