Dailymotion, Türkiye operasyonlarını yürüten MCD Grubu ile olan anlaşmasını geliştirdi ve Türkiye’de SVoD servisini açıyor.Fransız video platformu Dailymotion sonuna ‘’+’’ ekleyerek Fransada SVoD servisine başladığını yine bu satırlarda sizlerle paylaşmıştık. En son yapılan anlaşmaya göre Dailymotion+ Türkiye’de hizmete açılacak.

Platformda Türkçe filmlerin yanı sıra uluslararası filmer, diziler ve çocuk programları da yer alacak. Servis bilgisayarlarda, smart TV’lerde, akıllı telefonlarda ve tabletlerde olmak üzere multiscreen olarak kullanılabilecek. Dailymotion SVoD ve premium içerik için stratejisini net olarak belirleyip bu konuda uluslararası majör bir oyuncu olma hedefini net olarak belirtmişti. Şirketin yaptığı açıklamaya göre kamusal ve hukuki problemlerin aşılması ile bilrlikte başka ülkelerde de Dailymotion servislerini hayata geçireceklerini belirttiler.

Global içerikten sorumlu başkan yardımcısı Martin Rogard, Türkiye’de ki Dailymotion kullanıcı potansiyelini kullanıp ve video tüketimindeki umut verici endeksi düşünüp yeni servislerimizi Türkiye’de test etmeyi düşündük diyor.

İçerikten sorumlu müdür Amandine Durr’da Türkiye’de ki uluslararası yapımların eksikliğinden bahsedip dailymotion+’ın bu eksikliği gidereceğini belirtti ve her ülkeye özel olarak içerikleri planladıklarını açıkladı. Öte yandan yakın zamanda canlı yayın kanallarını da hızlıca hayata geçirmek isteyen Dailymotion bu konuda içerik üreticilerini ve canlı yayın kanalları 106 milyon kullanıcısına verebilecek tüm içerik sahiplerine kapısını açıyor.

Share.

About Author

Comments are closed.