Silver Spring, MD bazlı Discovery, San Francisco’da ikamet eden girişim için 30 milyon dolar ödeyecek. Bünyesinde Epic Meal Time ve Tekzilla gibi online dünyada meşhur olan video serilerini barındıran Revision3’ün aylık 23 milyon tekil izleyicisi var ve bu rakama ulaşabilmek için içlerinde YouTube, Yahoo, AOL, CNET ve Roku’nun da bulunduğu 27 ayrı kanaldan yayınlarını dağıtıyorlar.

 

Son birkaç yıldır Discovery, niş ve ilginç içerik yayını yapan kanallarının (Discovery Science ve Planet Green gibi) kütüphanesini arttırmak için çalışmalarda bulunuyordu. Bu kütüphaneye içerik eklemek için bence en iyi tercihi yapıp online olan ve başka bir yerde olmayan, sürekli üreten bir platformu satın alarak büyüttüler.

Discovery grubunun bu satın almayı tetikleyen birden fazla unsur oldugunu düşünüyoruz. Bunlardan bazılarını aşağıda sıraladık;

  • Discovery bir saatlik TV programı için ortalama $500,000 – $700,000 dolar harcıyor. Revision3 bundan çok çok daha az rakamlara dijital yayına müsait programlar üretebiliyor.
  • Discovery grubunun yoğunlaştığı Bilim ve Teknoloji programcılığını Revision3 üreticileri de çok fazla yapıyorlar
  • Bazı Revision3 sunucuları gerçekten TV’de boy gösterecek ve izleyici çekebilecek nitelikte. Discovery mutlaka bunu kullanacaktır.

San Francisco’da bununan Revision3 firması ve 50 çalışanı aynen çalışmaya devam edecek. CEO Jim Louderback günlük operasyonları yürütmeye devam edecekler ve aktif olarak Revision3’ün büyümesine yardımcı olacaklar. Biz de bu satınalmanın getireceklerini yakından takip edeceğiz.

Revision3 Cool Facts

  • Aylık 80 Milyonun üzerinde gösterim
  • Aylık 23 Milyonun üzerinde tekil ziyaretçi
  • 2005 yılında, Kevin Rose (Digg, TechTV), Jay Adelson (Digg, Equinix), ve David Prager (TechTV) tarafından kuruldu.
  • Yatırımcılarının arasında Marc Andreessen (Andreessen/Horowitz, Netscape) Greylock Partners (LinkedIn and Digg), Mark Cuban gibi isimler yer alıyor.
Share.

About Author

Comments are closed.