Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Discovery Networks Türkiye ofisini açtı. Discovery Channel ile Türkiye’de yayına başlıyan akabinde Doğan TV’nın distributorlüğünü alması ile pazardaki kanallarını arttıran ve en çok tercih edilen tematik kanallara sahip olan gurubun Türkiye operasyonlarını Sissian Kasbaryan yürütecek. Türkiye’de başlattıkları bu operasyon ile Discovery Networks, CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Türkiye’deki faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Discovery Networks’ün bu hamlesini Türkiye’nin dünya üzerindeki gelişen TV outletlerinden biri olduğunun somut bir kanıtı olarak görebiliriz ve özellikle Pay TV pazarının hacminin artacağının habercisi olabilir.

Discovery Networks Gelişen Pazarlar Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü Phillip Luff, “Türkiye operasyonumuzun geliştirilmesi için kurduğumuz ekip konusunda heyecanlıyız. Discovery Channel programları Türkiye genelinde gerçekten büyük ilgi gördü ve dinamik Türkiye pazarında bundan sonrasında müşterilerimiz ve izleyicilerimizle daha yakın çalışma imkânına kavuşmak için sabırsızlanıyoruz”

Yüksek kaliteli gerçeğe dayalı ve niş içerik üretimiyle izleyicilerin dikkatini çeken Discovery Network, Türkiye’de Discovery Channel, Animal Planet ve Discovery Science ile birlikte Digiturk, Teledünya  ve D-Smart üzerinden yayın yapıyor. Discovery World ve ID: Investigation Discovery, D-Smart ve Teledünya üzerinden yayın yaparken, grubun HD kanallarından Discovery HD Showcase ve Animal Planet HD ise sadece D-Smart üzerinden yayınlanıyor.

Share.

About Author

Comments are closed.