Sterne Agee firmasının analistlerinden Arvind Bhatia ve Brett Strauser’ın birkaç gün önce yayınladıkları analiz sektörde hissedilen bir gerçeği tekrar gözler önüne serdi.

Buna göre Ocak ayı comscore verilerine dayanarak Facebook’un toplamda 118 Milyon saat içerik izlettiği ve bunun önceki aylara oranla inanılmaz büyük bir sıçrama anlamına geldiğini söylemek mümkün. Öyleki 1.2 Milyar aktif üyeye sahip olan Facebook, Statista’nın aşağıdaki grafiğine göre  aylık ortalama 40 Milyon saat video izlenen bir platform iken önce Aralık ayında bu rakam 70 Milyona ardından Ocak ayında da 118 milyon gibi devasa bir rakama ulaşmış durumda.

2014_02_24_video

Bu gelişimin ardında ise Facebook’un çok yakın zamanda lansmanını yapmayı planladığı video reklam platformunun olduğunu söylemek yanlış olmasa gerek. Bu lansman gerçekleşmeden önce şirket kullanıcılarının haber kaynağı alanını fazlaca sayıda video ile doldurarak (özellikle de son dönemde fazlaca ön plana çıkardığı geçmişte en çok beğenilen iletilerinizi topladığı “look back” videoları ile) reklam servisi için iyi bir baz oluşturmaya çalışıyor.

Bakalım gelecek günler dijital reklam dünyası açısından neleri karşımıza çıkaracak?

Share.

About Author

Comments are closed.