Daha önce yazdığımız bir yazının devamı olarak, İngiltere’de broadband abonelerine futbol maçlarının bedava olacağını açıklayan BT, geçtiğimiz 3 ay içinde 1 MILYON yeni abonelik kazandığını açıkladı. 1 milyon yeni abone BT’nin yayınlayacağı maçları evlerinde STB ile bedava izleyebileceği gibi aynı zamanda OTT üzerinden de bu içeriğe ulaşabilecek.

BT-Sport

İçerik yeni TV endüstrisinde hala en önemli konuların başında gelmeye devam ettiğini herkes kabul ediyor. BT’nin 3 aydaki 1 milyon aboneliği de içerikte sporun ne kadar önemli olduğunu bir kere daha kanıtlamış oldu.

Geçtiğimiz 3 ayda neler oldu? BT’nin atağına rakipleri de benzer kampanyalarla cevap vermeye çalıştı. SKY, haftada bir gün bedava maç yayını, abone olanlara internet aboneliği bedava şeklinde kampayalara başladı.

BT, daha ligler başlamadan bu kadar aboneliğe ulaşmasında tabiki yapılan etkili reklamların da önemi büyük. Örneğin SKY’a karşı hazırlanan gazete reklamlarda mesaj oldukça net:

BT_guardian-sky

Aynı şekilde Virgin’i hedefleyen BT’nin web sitesindeki reklamda da mesaj net:

Homepage_Virgin_Banner

İçerikte spor her zaman tahtnı koruyacak gibi gözüküyor, peki spor içeriğine sahip olmayan servis sağlayıcılar ne yapacak? monopolilerin önüne geçmek için çözüm spor lisanslarını bölmek mi? Alt lisanslama mantığına mı geçmek? Ya da spor harici farklılaşıp karlılığı farklı yerlerden mi sağlamak?

Share.

About Author

Comments are closed.