PC işlemcilerinde lider Intel, bir süre önce OnCue adı verilen bir servis ile OTT TV işine gireceğini duyurmuştu. 2013 yıl sonuna doğru çıkması planlanan servisin, yeni CEO tarafından gözden çıkarıldığı görülüyor. Son 1 yıldır saha testleri devam eden OnCue için Intel’in Verizon ile konuştuğu söyleniyor.

Daralmakta olan bir ana pazardan çıkış yolları arayan Intel, bu çıkış yollarından birisi olarak da OTT servisini gördü. OTT servisini genişleme pazarı olarak ilk seçenin Intel olmadığını birçok firmanın da bu yönde çalıştığını Tivilogy’yi takip edenler bilecektir. Peki Intel’in bu kadar çabuk havlu atmasının nedeni ne olabilir?

Intel, milyarlarca dolar harcadıktan sonra, sadece rakipleri ile eşit seviyede olabilecek içeriğie ulaşmış olması, içerik konsunda farklılık yaratmak için bir o kadar daha milyar dolarlar harcamaları gerektiğini gösteriyor. Aynı zamanda Intel daha önce de consumer electronics konusunda farklı denemeler yapıp vazgeçmiş bir şirket olarak da biliniyor. 2013 yılındaki CEO değişikliği de yeni CEO’larının stratejisinde bir OTT işinin yer almadığını bize gösteriyor.

 

Share.

About Author

Comments are closed.