Belki denk gelmişsinizdir, D-Smart’ın yukarıda izlediğiniz yeni kampanyasının reklamı billboard, televizyon, radyo, internet gibi farklı farklı mecralarda dönüyor. D-Smart, HD formatı populerleşmeye başladığından ilk zamanlardan beri “en zengin HD içerik” teklifini sunmak konusuna odaklandı. Bu konuda da başarılı olduğunu düşünüyoruz. Bugün grup sinerjisi ile de birlikte Kanal D, Star gibi kanalların, Discovery belgesel kanallarının HD versiyonları sadece D-Smart platformunda mevcut.

Bugün full pakette toplam 28 tane HD kanal bulunuyor. D-Smart,  pazarlama iletişimini de spor içerikleri ile birlikte HD kanal zenginliği üzerine kuruyor. İşte bu yazının konusu olan havuç kampanyası da 2012 yılının son çeyreğini hedeflenen net müşteri kazanımı üzerine kurgulanmış bir çalışma. Peki D-Smart “havuç” kampanyasında ne öneriyor;

  •  “Televizyon istediği kadar HD olsun, yayın HD değilse geçmiş olsun.” (Son derece basit ve yalın bir ifade ile HD içeriğin değeri anlatılıyor)
  • 21’i HD toplam 300 kanallık teklifin bedelinin günde 1 TL olduğu anlatılıyor. (Tüketici ayda 30 TL yerine günde 1 TL düşündüğünde satın alma eğilimi şüphesiz ki artıyor)

 

Kampanya detaylarına baktığımızda, anladığımız kadarıyla havuç paketindeki kanallar Eğlence paketi + sinema paketine karşılık geliyor. Bu paketin D-Smart HD cihazı ile 24 ay tahahhütlü fiyatı 39.99 TL olduğu görülüyor. 2012 yılında satın alınmış HD TV faturasının ibrazı halinde ise fiyat 29.99 TL’ye indiriliyor. Kampanyanın net değer önermesinin 24 aylık tahahhüt durumunda 10 TL’lik indirim olduğu gözüküyor.

 

Share.

About Author

Comments are closed.