Pace, geçtiğimiz günlerde Tivo ile birlikte başlattıkları yeni projeleri olan multi-tuner home video gateway cihazını basına duyurdu. Yeni STB 6 tunere sahip bir DVB video gateway. Aynı anda evdeki TV’lere, tabletlere ve telefonlara DVB yayınını transcode ederek gönderebilen bu cihaz ile ev elektroniğinde convergence trendinin yeni bir aşama kaydettiğini söyleyebiliriz.

XG1 kod adına sahip proje, ilk olarak “yakın gelecekte” Amerika’daki kablo operatörlerine sunulacak. Bugünlerde A-Brand operatörlerin çok önem verdiği home video gateway cihazlar ve multi-screen uygulamalara cevap verecek ürün geliştirmeyi sadece Pace yapmasa da Tivo’nun kullanıcılara kolaylık sağlayan arayüzü ile bu yeni ürün gamında bir avantaj yakaladığı açık.

Fizksel olarak evinizde bir dolapta saklayabileceğiniz ve evdeki tablet, TV dahil tüm cihazlardan canlı yayın ve internet videolarını izleyebilmek, bizlere önümüzdeki senenin akımının bir habercisi.

İşin içinde Tivo olduğu zaman tabiki DVR olmadan olmaz. Yeni ciazda en az 500GB internal HD desteği ve uzaktan kayıt kurabilme özellikleri de olacak.

Share.

About Author

Comments are closed.