Dünyaca ünlü çocuk mağazası Toys”R”Us, OTT dünyasında çok güçlü bir farklılaşma ile “merhaba” dedi. Şu anda sadece ABD ile sınırlanan bu servis ile Toys”R”Us, çocuklara yönelik içerik ile OTT servisini bu hafta www.ToysRUsMovies.com sitesiyle duyurdu. Rovi tarafından desteklenen servis, bizlere İngiltere’de retail oyuncu Sainsbury’s’in OTT atağını hatırlattı.

İçerik Alım Kararında En Büyük Etken: Çocuklar

İçerik konusunda en büyük alım etkenlerinden biri çocuklar olarak tanımlandığı şu günlerde Toys”R”Us OTT servisinde çocuklar ve aileler için 4000’den fazla title ile son kullanıcının karşısına çıkıyor. Televizyon çizgi dizileri ve filmler ile başlayan serviste fiyatlar ise 99$ cent ile 5.99$ arasında değişiyor.

Halkayı Tamamlama; Çocuklar İçin Tablet: Tabeo

Geçtiğimiz ay, 21 Ekim’de ~150$ fiyatında çocuklara yönelik bir tablet çıkaracağını duyuran Toys”R”Us, OTT servisinin tabiki bu tabletlerde de destekleneceğini açıkladı. Böylelikle tabletlerinde hangi içeriğin oynatılacağını da herkese duyurmuş oldu. Toys”R”Us tabletleri, Amazon Kindle HD serisine benzerlik gösteren bir tablet olması yanısıra, OTT servisi ile de aynı alanda rakip olacaklarını açıkça göstermekte. Tablette aynı zamanda çocuklar için birçok oyun pre-installed gelecek.

D&R, Migros, OTT

Şirket iTunes’a kaptırdığı DVD kiralama payını geri almak için bir savaş başlatmış da oluyor. (DVD satışları son yılda yarı yarıya azaldığını düşünürsek geç bile kalındığını söyleyebiliriz.) Bunun yanısıra Toys”R”Us bu girişimi ile daha önce de oldukça üstünde durduğumuz müşteri ile satış sonrası da takip eden satışları tetikleyecek bir bağ kurmak istiyor. Bu süreç için ilk adım olan Tablet + OTT offering sağlanmış durumda. Bu iki hizmete ek olarak müşteri ile ilişkisini arttırmak adına Toys”R”Us, çok talep gören oyuncaklar için rezervasyon sistemi gibi servisler de sunmaya başlıyor. Daha önce oldukça ilgi çeken yazı dizimizde de belirttiğimiz etkenleri burada hatırlatarak, Türkiye’de farklı kulvarlarda olan firmalardan OTT atağı bekliyoruz, destekliyoruz, her zaman da bu tür girişimleri destekleyeceğiz.

Sizce dünyada herkes online video streaming pastasından pay kapmaya çalışırken, Apple’ın Türkiye ofisi açtığı şu günlerde, Türkiye’de kimler bu alanda yatırım yapmalı?

 

Share.

About Author

Comments are closed.