Turkcell TV’de yeni bir özellik devreye alındı ve menüye “İnternet TV” eklendi. Bu menüye girdiğinizde en üstte “fizy Moods” ile başlayan alt kategoriler sırasıyla Komik, Spor, Haberler, Sıcak, Teknoloji, Moda, Çocuk, Gurme, Otomotiv, Kazalar, Belgesel ve Hayvanlar. fizy Moods ile Mutlu, Melankolik, Hareketli ve Nostaljik modlarından birini seçip otomatik olarak yaratılan çalma listelerini dinlemeye başlıyorsunuz. Eğer şarkının videosu varsa o da oynatılıyor. Beğenmediğiniz şarkıyı atlayabiliyorsunuz. Diğer kategorilerde de mini-clipler ve çeşitli videolar siz müdahale etmedikle sırayla oynatılıyor. Böylece bir yayın akışı oluşmuş oluyor.

Web deneyimi bu haliyle youtube.leanback’in “Discover Channels” seçeneğine benziyor. Turkcell TV’yi halihazırda televizyon ekranında izlemek için daha önce bu sayfalarda duyurduğumuz gibi LG Smart TV’lerdeki uygulamayı kullanabilirsiniz. Alternatif olarak iPhone veya iPad cihazlarınızda çalıştırdığınız Turkcell TV uygulamasını ilgili donanım ile TV ekranına aktarabilirsiniz. Turkcell TV deneyimini TV ekranına taşıdığınızda beğenmediğiniz içerikleri geçebileceğiniz, esnek ve web-like bir sürüş keyfine sahip olabilirsiniz. İçeriklerin çoğunluğuna youtube üzerinden ulaşılıyor. Dolayısıyla premium bir içerik beklememek lazım.

 

 

Share.

About Author

1 Yorum

  1. BBC’nin son donemde yuruttugu calismalarin bir tanesinde, yazida bahsi gecen mod secimine gore benzer sekilde yayinlanan programdaki alt muzikler degisiyor hatta replikler ile ilgili farkliliklar bile oluyor. Gelecekte bu tur ozelliklerin aktif olarak yayinlanacagi ongoruluyor.