Takip edenler bilir, Twitter son 2 yıldır TV dünyasını nasıl ele geçireceğinin planlarını yapmakta. ABD ve İngiltere’de Social TV uygulamalarının artması, Twitter’ın sektöre girme sancılarını da gün be gün arttırdı. Geçtiğimiz Mart ayında IP&TV World Forum’da konuşan Twitter UK GM Tony Wang da sunumlarında TV’nin önemini vurguladı.

Aslında Twitter, kendisi hiç istemeseydi bile TV ekranlarına kaymak zorunda kalacaktı, çünkü insanların en çok zaman harcadığı iki şeyi birlikte yapıyorlardı: sosyal ağlarda gezinmek ve TV izlemek. Hal böyle olunca, piyasada ikisini birleştiren bir çözüm de olmayınca son kullanıcılar ve program yayıncıları kendi yöntemlerini geliştirdi ve Twitter’ın TV amaçları için kullanımı arttı.

Yeni yayınlanan bir habere göre Twitter, sonunda TV için somut bir adım daha attı, Nielsen ile anlaşan Twitter, TV izlenme oranlarına Twitter’daki bahsedilme oranları / karşılıklarıyla belirleyecek. Nielsen / Twitter anlşaması sayesinde izlenme oranları bilgisine de sosyallik eklenecek. Yapılan bu hamle aslında sadece “izlenme oranı” ölçmesinde yardımcı olmayacak. Bu konu buzdağının görünen kısmı olarak karşımızda çünkü Twitter’da sadece izlenme değil, izleyicilerin yorumları da izlenme oranlarına farklı bir boyut kazandıracaktır.

Share.

About Author

Comments are closed.