13 Kasım’dan itibaren Vimeo öde izle uygulamasını resmen başlattı, bu yeni uygulama için 6 filmi bizzat Vimeo çalışanları seçti. İçerik sahipleri ve yaratıcıları için esnek bir yapıya sahip olan bu uygulamada, yaratıcılar filmlerin direkt olarak kullanıcılara istedikleri kurdan, istedikleri tarih aralıklarında ve istedikleri coğrafyayı seçerek satabiliyorlar.

Kullanıcılar ise filmi öde izle modeli ile satın aldıkları andan itibaren Daha sonra seyret listelerine ekleniyor ve bu içeriğe istedikleri cihazdan (akıllı telefonlar, tabletler, connected TV’ler v.s.) erişebiliyorlar.

Javier Bardem’in Batı Sahra’da ki insan haklarını konu alan Sons of the Clouds projesinden, sanatçı Wayne White’ın Güzellik utanç vericidir isimli çalışması gibi Birçok farklı kategoriden filmler ve belgeseller bulmak mümkün. Vimeo’nun bu servisi 85 milyon aylık Unique viewer’a daha da zengin daha da kaliteli içerik sağlayacaktır.

“Hedefimiz içerik sağlayıcılara daha fazla gelir kazanabilecekler esnek bir platform sağlamak”
Vimeo CEO, Kerry Trainor.

Pay to View servisi şimdilik tek modelle işliyor bu da Tip Jar. Tip Jar’da içerik sağlayıcılar crowdsourcing prensibi ile bitmiş işlerinden gelir elde ediyorlar. Ancak pay to view servisi 2013’ün ilk aylarında tüm Vimeo Pro üyelerine sunulacak.

Filmleri görmek için vimeo.com/movies.

Share.

About Author

Comments are closed.