ios_youtube

Youtube yeni arama ve yayın izleme özelliklerini de içeren iOS ve Android uygulamalarının yeni sürümlerini kullanıcıların hizmetine sundu.

Kullanıcılar bu yeni versiyonda izledikleri videoyu ekranın istedikleri bir noktasına kaydırarak o videoyu izlemeye devam ederken başka bir aramayı da aynı anda gerçekleştirebilecekler. Ayrıca izlenen bir videoyu sola ya da sağa kaydırarak ekrandan göndermek  de bu sürümün özellikleri arasında.

Yeni uygulamayla gelen başka bir özellik de Youtube’da playlist olarak yayınlanan kanal ve içeriklerin artık mobil uygulamalar aracılığıyla da aranabilmesi ve oynatılabilmesi olacak.

Yeni ön izleme ekranı izleyicilerin izlemek istedikleri videoyu TV ekranına göndermeleri için gerekli listelemeyi çok daha kullanıcı dostu şekilde yaparken, “Cast” butonu sayesinde tablet ya da akıllı telefonlardan direkt olarak Google TV kutularına, PlayStation 3 oyun konsoluna ve  Google’ın yeni lansmanını yaptığı Chromecast HDMI cihazına içerik yüklemek mümkün hale gelecek.

Milyonlarca videonun tüketildiği Youtube mobil uygulamaları bu yeni versiyonları ile son kullanıcıdaki memnuniyeti daha da arttıracak gözüküyor.

Share.

About Author

Comments are closed.